پرش لینک ها

مبلمان استیل

آشنایی با مبلمان استیل و مشاهده انواع مدل آن در سایت ایرانی دکور .

 آشنایی با مدل مبل استیل

مبل استیل یا مبل کلاسیک یا مبل سلطنتی، برای مهمانی های رسمی مورد استفاده قرار میگیرد. کلاف این مدل معمولا از چوب های گردو، بلوط و راش می سازند و باید چوب تاج و پایه از یک نوع باشد. کلاف برخی از مبل های استیل دوبل بوده تا مقاومت آنها بیشتر شود. منبت کاری در این مبلمان بسیار مهم است، بر روی مبلمان استیل با هنر منبت کاری طرح های زده می شود و با این هنر این مبلمان زیبا و با شکوه میشود، باید هماهنگی بین تاج و پایه ها بر قرار باشد و در روی منبت کاری ها شکستگی وجود نداشته باشد.

فومی که برای این مدل استفاده میکنند معمولا از فوم سرد و یا اسفنج 35 -30  است که مقاومت آن بالا است و قابلیت ارتجاعی آن خوب میباشد. این مبلمان از نظر قیمتی به خاطر منبت کاری و چوبی که در آن به کار رفته مبلمان گران قیمتی است و معمولا از پارچه های مرغوب برای این مدل از مبل ها استفاده میکنند معمولا جنس پارچه ایی که برای آنها استفاده میشود از مبلی کریستالی، مخمل، چرم و پوست اسبی است.

مبل استیل در سه مرحله تولید می شود:

 • مرحله اول: ساخت کلاف، رنگ آمیزی و انجام منبت کاری روی چوب های مبلمان است که توسط نجار انجام میشود.
 • مرحله دوم: نصب کردن فوم یا اسفنج مبلمان میباشد.
 • مرحله سوم: رویه کوبی مبل انجام میشود پارچه را روی کلاف نصب میکنند.

 

دکوراسیون با مبلمان استیل

این مدل فضای منزل را پر شکوه و مجلل میکند و منزل را به فضایی لوکس تبدیل میکند. کسانی که سبک های کلاسیک و سلطنتی را دوست دارند مبلمان استیل انتخاب مناسبی میتواند باشد. چیدمان مبل استیل اهمیت بسیار زیادی دارد و از این مبل برای اتاق های پذیرایی و مراسم های رسمی استفاده میکنند.

این مدل فضای زیادی را اشغال میکند و جزو مبل های بلند و حجیم به حساب می آید و از نظر تعدادی هم مبل های بیشتری هستند، پس قبل از خرید باید اندازه اتاق پذیرایی را در نظر گرفت و فضایی که این مبلمان در آن چیده میشوند. این مبلمان برای خانه های بزرگ استفاده می شود. این مبل به صورت هفت نفره و نه نفره تولید میشود که معمولا مبل نه نفره چهار مبل تک نفره، یک کاناپه سه نفره و دو صندلی برای میزبان دارد و مبلمان هفت نفره یک کاناپه دو نفره، یک کاناپه سه نفره و دو مبل یک نفره ساخته میشود.

برای چیدمان این مدل ابتدا باید جای مبل سه نفره رو تعیین کنید و باقی مبل ها را به صورت گرد در ادامه بچینید. انتخاب فرش و اشیاء دکوری که مناسب دکوراسیون با مبلمان استیل باشد را در نظر بگیرد تا فضای پذیرایی شلوغ نشود و زیبایی مبل ها به چشم بیاد. رنگ این مدل معمولا به رنگ طلایی است که فضا را لوکس و تشریفاتی کند از رنگ های مشکی، رنگ چوب، قرمز طلایی و … استفاده میکنند. برای انتخاب فرش باید دقت کنید که زیبایی مبلمان بیشتر از فرش به چشم بیاد و از رنگ های ملایم استفاده شود و سایر اشیایی که برای تزئیین استفاده می کنید نباید تضاد رنگ زیاد با رنگ پارچه آن داشته باشد باید هارمونی رنگ ها حفظ شود و نیز همرنگ هم نباشند.

نکاتی برای چیدمان و دکوراسیون مبلمان استیل

 • بین دیوار و مبل کمی فاصله بگذارید این باعث میشود زیبایی مبلمان شما بیشتر دیده شود.
 • از چیدن وسائل بیش از اندازه در اتاق پذیرایی خودداری کنید.
 • اگر مبل شما دارای منبت کاری زیادی است از پارچه های شلوغ استفاده نکنید. همین طور از پرده و فرش های ساده استفاده کنید و از بکارگیری کاغذ دیواری شلوغ نیز اجتناب کنید.
 • این مبلمان برای منازل کوچک نمی باشد.
 • اگر فضای کمی دارید مبلمان هفت نفره را سفارش دهید تا چیدمان به صورت بهم چسبیده نباشد که باعث بی نظم شدن فضا میشود.
 • برای چیدمان رسمی مبل های استیل انها را به صورت قرینه بچینید و مبل سه نفره را خط قرینه قرار دهید. اگر به دنبال فضای صمیمی هستید مبلمان را قرینه نچینید.
 • انتخاب اندازه ارتفاع مبل استیل به اندازه سقف شما بستگی دارد که مبلی تهیه کنید که با سقف شما تناسب داشته باشد.
 • برای جدا سازی فضای میز ناهار خوری از پذیرایی میتوانید از مبلمان دو و سه نفره استفاده کنید.
 • مبلمان سه نفره و دو نفره را رو به روی هم قرار دهید زیرا گذاشتن آنها کنار هم باعث بی نظمی و شلوغی میشود و زیبایی فضای شما را کم میکند.
 • هر یک از مبلمان ها باید به میز عسلی دسترسی داشته باشند تا در صورت استفاده نیاز به جا به جایی نباشد.
 • فاصله بین مبل ها زیاد نشود و مبلمان را به صورت گرد چیدمان داشته باشد. اگر فضا برای چیدمان زیاد داشتید هم نباید فاصله مبل های استیل از هم زیاد باشد.

 

mobl estil 3 low مبلمان استیل

 

 

 مدل های مبل استیل

 

 

 

ما در سایت ایرانی دکور این فرصت را برای شما عزیزان فراهم کرده ایم تا مبل راحتی را بدون واسطه و مستقیم از ما خریداری کنید .
 شماره های تماس برای ثبت سفارش شما :
همراه : 09123346296
تلفن : 77647430 – 021
امتیاز post

پیام بگذارید

تماس با ایرانی دکور
کاوش
کشیدن