پرش لینک ها

درب داخلی ساختمان

آشنایی با انواع درب داخلی ساختمان اعم از درب ضد آب و درب اج دی اف و درب داخلی ملامینه .

انواع درب داخلی

 درب های داخلی ایرانی دکور به سه دسته تقسیم میشوند :

 

 درب های داخلی ایرانی دکور به سه دسته تقسیم میشوند :

 

1 – درب های ضد آب
2 – درب های روکش HDF
3 – درب های HPL ملامینه
انواع درب داخلی

درب ضد آب (درب ABS)

 درب های ضد آب یا ABS همان درب های MDF با روکش پی وی سی میباشند . ABS متریالی است که در برابر آب مقاومت بیشتری دارد . که در حرارت حدود 100 درجه سانتیگراد CNC  می شوند که که برای خرید طرح های برجسته آنها باید هزینه بیشتری پرداخت کنید .

ABS  یک پلیمر نفتی است که تا دمای 200 درجه سانتیگراد در مقابل حرارت مقاومت دارد . برای تولید درب ABS  ابتدا باید یک درب خام از MDF  سه میل یا ننئوپان به قطر 5 میلیمتر داشته باشیم . توجه کنید درب هایی که با نئوپان تولید میشوند محصول نهایی بهتری نسبت به MDF سه میل به ما میدهد .

در قدم بعد درب خام را به رزین ABS آغشته میکنیم و بعد تمام سطوح درب را با ABS یک ونیم 1/5 میلیمتری می پوشانیم . درب ABS  می تواند در برابر گرما و حرارت و آب و رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان دهد . درب های ضد آب دارای تنوع رنگی زیاد برای هر نوع سلیقه ای قابل تولید میباشد و ما در سایت ایرانی دکور بصورت سفارشی و بی واسطه در ابعاد دلخواه شما درب های ضد آب را تولید میکنیم . برای دیدن درب های ضد آب ایرانی دکور اینجا کلیک کنید
درب ضد آب ( ABS )

درب اتاقی اچ دی اف HDF

قیمت درب های HDF  به نوع رویه درب ها و کیفیت متریال مصرفی برای تولید درب و همچنین کیفیت رنگکاری درب بستگی دارد . روکش های درب های HDF وارداتی بوده و عموما از کشورهای چین و ترکیه و مالزی و رومانی وارد میشوند . که همین امر باعث تفاوت قیمت درب ها در بازار میشود . بدلیل ارزان بودن این درب ها نسبت به درب های ضد آب بسیاری از مشتریان برای سرویس هم از درب های HDF استفاده میکنند .

درب های HDF  هم جزو درب های CNC میباشند .
رویه های HDF  تولید شده در حالت کلی به دو صورت است که به طور محدود ورق HDF مسطح با ضخامت 6 میل که در ایران طرفداران زیادی ندارد و ورقهای HDF در صنایع درب سازی مورد استفاده قرار میگیرند که به قطر سه میل ساخته میشوند . و در مراحل تولید آن بوسیله غلطک های داغ شیارهای مشابه طرح چوب بر روی سطح ورق HDF ایجاد میشود . که این امر باعث زیباتر شدن ظاهری میشود و در برخی کارخانه ها یک آستر سفید بر روی ورق HDF پاشیده میشود تازیبایی آنرا دو چندان کند .
پرفروشترین درب های HDF در ایران مدل های 2 قاب و 4 قاب هستند .
برای دیدن درب های HDF سایت ایرانی دکور اینجا کلیک کنید
درب اتاقی اج دی اف HDF

درب ملامینه (درب HPL)

 روکشهای ملامینه توسط خود کارخانه های MDF سازی در خط تولید مجزا تولید میشوند . که در کشور ما 23درصد فروش را به خود اختصاص داده اند .
تفاوت MDF  ملامینه و نئوپان ملامینه در این است که لبه های MDF ملامینه قابلیت برشکاری را دارند و می توان لبه های آنها رابا نوار های FROM SOFT  لبه جسبانی کرد . و تمام قابلیت های تزیینی را دارا میباشند و در مقابل رطوبت و حرارت و سایش و… مقاومت بیشتری دارند که این مزایا دامنه کاربرد و استفاده آنها را وسیع کرده است .

درب های HPL ملامینه در طرح های خاص برای دربهای ورودی و داخلی تولید می شوند .

مزایای درب های روکش ملامینه :
1 – مقاومت در برابر رطوبت
2 – مقاومت در برابر حرارت و سایش
3 – هماهنگ بودن رنگ لبه های چسبانده شده با سطح رویه
4 – قیمت مناسب و تنوع رنگ
معایب درب های ملامینه :
1 – مقاومت بالایی در مقابل مواد قلیایی و اسیدها ندارد .
2 – تمام سطوح آن یکپارچه نیست و لبه های آن جنس دیگری دارد
3 – روکش ملامینه همانند روکش اکریلیک و PVC  براق نیست
درب های روکش ملامینه معمولا به درب های پیش ساخته HPL  در بازار معروف هستند .
HPL= high pressus Laminate که همان فرمیکا میباشد .که ورقه ای است مرکب از چندین لایه ساخته شده از الیاف همانند کاغذ آغشته به رزین های عمل کننده در گرما که تحت تاثیر حرارت و فشار 5 مگا پاسکال بهم چسبانده می شوند . در ساخت ورق های HPL  از کاغذ کرافت – کاغذ کوراتیو – رزین فنلیک و رزین ملامین استفاده می شود .
برای دیدن درب های داخلی ملامینه سایت ایرانی دکور اینجا کلیک کنید
درب ملامینه (درب HPL )
امتیاز post
تماس با ایرانی دکور
کاوش
کشیدن