پرش لینک ها

مبلمان راحتی

آشنایی با مبل راحتی و مشاهده مدل های آن در سایت ایرانی دکور .

 آشنایی با مبل راحتی

مبلمان راحتی این روزها طرفداران بسیاری دارد، خستگی یک روز کاری خود را با لم دادن روی این مدلاز بین می بریم. افراد معمولا زمان زیادی را رو به روی تلویزیون هستند و از مبلمان راحتی استفاده میکنند. ظاهر این مبلمان معمولا از چوب ساخته نشده یا چوب کمی دیده میشود. این مبلمان را در فضای منزل و محیط کار استفاده میکنند. مدل هفت نفره، هشت نفره و نیم ست دارد که مشتریان بسته به سلیقه و فضای خود انتخاب می کنند. مبلمان ال نیز جزو دسته مبلمان راحتی به حساب می آیند. مبل های دو نفره و سه نفره دو دسته نرم و راحت دارد و اصطلاحا به آنها کاناپه میگویند. کاناپه ها به خاطر دسته هایشان تکیه گاه های نرم و راحتی هستند و آرامش افراد فراهم میکنند و میتوانند ساعت های طولانی بنشینند و استراحت کنند. کاناپه به صورت تکنفره نیز تولید میکنند که در اتاق کار و اتاق نشیمن قابل استفاده است. یک ست مبلمان راحتی از کاناپه سه نفره، کاناپه دو نفره، کاناپه تک نفره، میز های عسلی و میز جلو مبلمان میباشد که باز بسته به سلیقه افراد انتخاب میشود ممکن است هر بخش به صورت تکی خریداری شود.

قیمت این مدل بر اساس نوع جنس روکش مبل، فوم و کلاف مبلمان که ساخته شده است تعیین میشود. هر چه مبلمان از مواد و وسائل مرغوبتر استفاده شده باشد به طبع قیمت آن بیشتر می شود. این مدل از چوب که در فریم داخلی و خارجی آن استفاده میشود و اسفنج و فوم در بدنه و نشیمن و روکش ساخته میشود. کلاف این مبلمان معمولا از چوب راش، افرا، توسکا، ممرز، چوب گردو ساخته میشود. عدم استفاده از چوب با کیفیت باعث میشود که مبلمان دوام خوبی نداشته باشد. از فوم سرد برای این مبلمان به خصوص برای نشیمن گاه مبلمان راحتی باید استفاده شود که هم دوام بیشتری دارد هم انعطافپذیر تر است. هنگام خرید روی مبلمان بشینید و فنر ها و نشیمن مبلمان را تست کنید نه خیلی سفت باشد و نه خیلی نرم که جای بدن روی آن باقی بماند.

 

اولین کاری در چیدمان اتاق نشیمن مورد توجه است مبل ها هستند که با چیدمان درست آنها فضای زیبا و مناسبی می توانیم داشته باشیم. در فضای کوچک نمی توانیم از مبلمان بزرگ استفاده کنیم و باید ابعاد متناسبی را انتخاب کنید. مبل هایی که دسته بزرگی دارند برای فضاهای پذیرایی و نشیمن های بزرگ مورد استفاده هستند و مبلمان با دسته های کوچکتر برای خانه های کوچکتر مناسب تر هستند. موقع خرید مبلمان باید هواسمان به ورودی خانه باشد و مبلی بخریم که به راحتی از در خانه یا راهرو خانه رد شود. موقع خرید باید از قبل کاربری این مبلمان را تصمیم بگیرم که برای پذیرایی یا اتاق نشیمن تهیه می کنیم، مبلی که قرار برای دیدن تلویزیون و لم دادن روی آن باشد با مبلی که قرار است در اتاق پذیرایی استفاده شود فرق دارد.

رنگ مبلمان راحتی بسیار مهم است مبل باید با پرده ها، فرشها و دیوار ها هارمونی داشته باشد نه اینکه خانه یک رنگ باشد بلکه رنگ ها با هم هماهنگ باشند.

این مبل بیشتر مورد توجه جوان ها بوده و زندگی مدرن را نشان میدهد که در کنار راحتی زیبایی دکوراسیون مدرن به چشم میخورد. برخی از خانه های هم مبل استیل استفاده میکنند برای پذیرایی از مهمانان و محیطی را برای خود با مبلمان راحتی قرار داده اند تا فضای استراحت باشد.

 

rahati 2 مبلمان راحتی

 

 

 مدل های مبل راحتی

 

امتیاز post

پیام بگذارید

تماس با ایرانی دکور
کاوش
کشیدن