پرش لینک ها

تجهیزات درب ضد سرقت

اجزای تشکیل دهنده درب ضد سرقت به همراه اجزای چهرچوب آن .

 اجزای تشکیل دهنده درب ضد سرقت

این اجزا شامل یک اسکلت فلزی قدیمی شامل دو لایه روکش فلزی از جنس نورد سرد به ضخامت 1 میل با رنگ و طرح چوب طبیعی با لایه پلی اورتان میانی که از استانداردهای مقاومت در برابر برش، فشار بر سطح و بر گوشه های درب ضد سرقت برخوردار است .

برای ساختن درب ضد سرقت از ورقه فلزی ، قفل ، یراق آلات که شامل دستگیره ، درکوب ، چشمی ، قفل پستچی و همچنین ورق mdf با روکش چوب و یا روکش مصنوعی طرح چوب استفاده می شود . درب های ضد سرقت باید آتش پاد ، عایق سرما و گرما و رطوبت و صدا هم باشند چون درب های ضد سرقت علاوه بر اینکه امنیت خانه را در برابر سرقت تامین می کنند باید در مقابل حوادث پیش بینی نشده هم همچون زلزله و آتش سوزی از استحکام خوبی برخوردار باشند .

انتخاب نوع درب ضد سرقت متناسب با محل مورد استفاده بسیار مهم است مثلا : از درب های ضد سرقتی که از 2 لایه فلز ضخیم به ضخامت 1 میل در دو طرف آن استفاده شده و یک لایه عایق صدا و دما به عنوان لایه میانی ، برای آپارتمان ها که سارقین به دلیل ایجاد سر و صدا امکان تخریب درب را ندارند مناسب است . و یا اینکه در محل هایی که خارج از شهر می باشند به فرض مثال کارخانجات و … که سارقین امکان تخریب درب ضد سرقت را دارند عموما در این چنین درب هایی ضخامت فلز سخت در دو طرف درب ضد سرقت به 2 میل می رسد و لایه میانی هم به صورت شبکه های فولادی طراحی می شود که داخل آنها را به همراه تزریق مواد ویژه ضد برش و ضد اسید و ضد تخریب و ضد مته تقویت می کنند . که باعث می شود این گونه درب های ضد سرقت دارای استاندارد های کیفیت باشند . و البته گفتن این نکته هم خالی از لطف نمی باشد که به انتخاب جنس رویه درب ضد سرقت خیلی دقت کنید به فرض مثال اگر قرار است درب ضد سرقت در مناطق مرطوب مثل مناطق شمالی کشور و کارخانجات مورد استفاده قرار گیرد باید رویه درب ضد سرقت شما از مقاومت خوبی در برابر رطوبت بر خوردار باشد .

333 تجهیزات درب ضد سرقت

 سایر اجزای درب ضد سرقت

1 – قفل : قفل مهمترین و از اصلی ترین اجزا در درب ضد سرقت می باشد که عموما از جنس قفل های قاب صندوقی می باشند که عموما دارای 2 قفل مجزا هستند . و این نوع قفل ها بسیار سخت قابل باز شدن می باشند .

2 – چهارچوب : بهترین چهارچوبی که در درب های ضد سرقت استفاده می شود عموما باید از جنس آهن یا فولاد و قبل از مصرف رنگ شده باشند . اندازه سایز پشت تا پشت چهارچوب 210 * 110 سانتی متر یا 215 * 115 سانتی متر می باشد . عموما چهارچوب های درب های ضد سرقت از ورق استیلنس استیل به ضخامت 1/5 میلی متر و عرض 7 سانتی متر با پایه مقاوم ضد زنگ ساخته می شود . معمولا بخش لنگه درب ضد سرقت از ورق فلزی مقاوم استفاده می شود تا نفوذ به داخل ساختمان را غیر ممکن کرده و یا به تاخیر بیاندازد .

222 تجهیزات درب ضد سرقت

 اجزای چهارچوب درب ضد سرقت

a –  زوار لاستیکی که بر روی تمامی چهارچوب ها به جهت جلوگیری از عبور هوا ، گرد و خاک و صدا از بین چهارچوب و لنگه درب طراحی شده است .
b – بدنه چهارچوب از ورق فلز 2 میلی متری بسیار محکم ساخته شده است
c – قاب زبانه که از جنس استیل . بسیار قوی به جهت نگهداری زبانه قفل برای درب های ضد سرقت و معمولی استفاده می شود که در درب های ضد سرقت در 4 نقطه تعبیه می شود
d – ریل موقت برای نگهداری ساختار چهارچوب در ابعاد طراحی شده برای نصب دقیق درب ضد سرقت بکار می رود
e – فضای خالی برای ثابت نگه داشتن درب ضد سرقت که بصورت معمول با آجرهای دیوار قابل چفت شدن می باشد .
f – لولا برای درب های ضد سرقت 3 عدد در نظر گرفته شده و تا زمانی که درب بصورت 90 درجه باز نشده باشد قابل دیدن نمی باشد
امیدوارم مقاله ای که در زمینه اجزای درب ضد سرقت توسط تیم طراحی ایرانی دکور برای شما عزیزان تنظیم گردیده بود تا حدودی شما را با اجزای درب ضد سرقت آشنا کرده باشیم
1111 تجهیزات درب ضد سرقت
شماره های تماس مدیریت ایرانی دکور برای راهنمایی و مشاوره :
همراه : 09123346296
تلفن ثابت : 77647430 – 021
همچنین برای ثبت سفارش از طرح سوالات و نظرات از فرم ثبت سفارش در همین صفحه می توانید استفاده کنید
امتیاز post

پیام بگذارید

تماس با ایرانی دکور
کاوش
کشیدن