پرش لینک ها

اجرای قرنیز پی وی سی و ام دی اف

 آموزش نصب قرنیز

قرنیزها فضای بین دیوار و ” کفپوش ” را پنهان میکنند و از دیوار در برابر ضربه ، خش و هر گونه برخورد و آب محافظت میکنند و البته جنبه زیبایی نیز داد. قرنیز ها در مدل های سنگی، چوبی، اچ دی اف HDF و PVC هستند. به طور معمول عرض قرنیز ها 7 و 9 سانتی متر است و صخامت آنها معمولا 17 میلی متر میباشد. برای فضاهای کوچکتر از قرنیز هایی با ارتفاع کم استفاده شود و برای فضاهای بزرگ تر از قرنیز هایی با ارتفاع بیشتر استفاده میکنند.

زمان نه چندان قدیم استفاده از قرنیز های سنگی در ساختمان ها زیاد بود از نظر زیبایی اصلا چشم نواز نبود و الان هم در حال استفاه . اجرای این قرنیز ها با دوغاب و سیمان انجام میشود و نصب آن وقتگیر و هزینه آن بالا است.

قرنیز های ام دی اف و قرنیز های ” ام دی اف ” از نظر شکل ظاهری و رنگ بسیار متنوع هستند. در بین جنس های پی وی سی و ام دی اف طرح های مختلف وجود دارد و حتی میتوانند از نظر ظاهر بسیار شبیه باشند باید به سایر ویژگی های آن توجه کرد که قرنیز به کار رفته مناسب محل مصرف تهیه شود. ویژگی هایی مانند وزن، مقاومت در برابر ضربه، هزینه، رطوبت  و غیره. قرنیز هایی که در محل هایی استفاده میشوند که در معرض آب و رطوبت هستند باید ضد آب باشند مانند آشپزخانه تا به مرور زمان دفرمه نشوند و تغییر رنگ پیدا نکنند.

برخی از قرنیز ها به صورت تک جداره و یا دو جداره هستند. قرنیز های دو جداره این امکان را دارند که سیم ها و کابل ها را از فضای خالی که داخل قرنیز وجود دارد عبور کند تا ظاهری زیبا به فضای داخل منزل ببخشد و سیم ها آسیب نبینند. امروزه قرنیزهای متنوعی از طرف شرکت های مختلف تولید میشوند و هر کدام قابلیت های ویژه ایی مانند ضد حریق ، قابلیت شستشو، ضد خش بودن، ضدپوشیدگی، ضد حشرات و… که بسته به احتیاج و سلیقه افراد قابل تهیه در بازار است. نصب قرنیز از یک طرف شروع میشود و تا انتهای کار ادامه دارد و به صورت پراکنده نصب کردن اشتباه است.

 

gharniz1 اجرای قرنیز پی وی سی و ام دی اف

 

 روش اجرای قرنیز

برای نصب قرنیز pvc و MDF در ابتدا باید دیوار تمیز باشد و سطح آن هموار باشد. این قرنیز ها را با چسب به راحتی به دیوار چسبیده میشود، پشت قرنیز را چسب میزنیم و به دیوار میچسبانیم و بعد با دستگاه میخکوب در فاصله های کوتاه قرنیز را به دیوار محکم میکنیم. در گوشه ها و کنج باید زاویه دیوار و اندازه ایی که برای قرنیز استفاده میکنیم هماهنگ باشد تا بعد از نصب، قرنیز ها به هم فشار نیاورند و ترک خوردگی یا تغییر شکل در آنها به وجود نیاید.

امروزه بیشتر از قرنیز های پی وی سی و ام دی اف و اچ دی اف استفاده می شود. هر کدام از این قرنیز ها مزایای خود رادارند

برای انتخاب رنگ مناسب برای قرنیز ها، رنگی را انتخاب میکنند که با کفپوش هماهنگی داشته باشد. مثلا اگر کفپوش چوبی است معمولا دو سه درجه باید رنگ قرنیز تیره تر باشد و یا اگر کف طرح چوب نیست با رنگ درب ها انتخاب را انجام میدهیم.

هنگام نصب نباید درز و فضای خالی بین قرنیز و دیوار و و قرنیز با کف و خود تیغه های قرنیز ها با هم وجود داشته باشد. این شکاف ها محل جمع شدن گرد و خاک میشود. قرنیز ها ایرادات لبه دیوار و ” پارکت و لمینت ” به عنوان مثال ” لمینت آرتا ” و رنگ بندی لمینت دکو و پارکت لمینت دنیز را می پوشانند و محافظ پایین دیوار هستند و به محیط زیبایی میدهند و مثل یک قاب دور تا دور کف خانه قرار می گیرند

 

gharniz5 اجرای قرنیز پی وی سی و ام دی اف

 

 

قرنیز

کاربرد قرنیز در منازل همانطور که در بخش مربوط به آن اشاره کرده بودیم جدا کننده کف با دیوار می باشد دور تا دور اتاق ها و پذیرایی نصب می شود . که قدیم قرنیز ها ، سنگی بودند که امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت هم قرنیز پی وی سی PVC  و هم قرنیز ام دی اف MDF موجود می باشد . که هر دو از طرح های چوب می باشند و با داشتن تنوع بالا و رنگ بندی متنوع انتخاب شما را راحت تر می کنند .

یکی دیگر از کاربرد های قرنیز پر کردن فضای خالی پارکت لمینت با دیوار می باشد چون به این دلیل که پارکت و لمینت انبساط و انقباض دارند این فضا را خالی می گذارند که قرنیز این فضا را پر می کند . توجه داشته باشید زمانی که پارکت یا لمینت انجام می دهید قرنیز شما حتما باید ضخامت 16 میل باشد تا فضای خالی را پر کند . ولی زمانی که منزل خود را کفپوش پی وی سی کرده اید چون نیازی ندارد ما بین کفپوش و دیوار فاصله باشد و انبساط و انقباض یر روی آن ها تاثیری نمی گذارد پس می توان از قرنیز با ضخامت 8 میل هم استفاده کرد .

در قسمت مربوط به قرنیز پی وی سی PVC و قرنیز ام دی اف MDF حتما در مورد تفاوت های این دو مدل صحبت خواهیم کرد تا شما را با انواع مدل قرنیز بیشتر آشنا کنیم .

فراموش نکنید علاوه بر استفاده کاربردی از قرنیز در نصب پارکت و لمینت قرنیز به زیبایی منازل شما می افزاید که شما برای دیدن طرح و مدل قرنیز های ایرانی دکور از منوی ابزار آلات زیر گروه قرنیز می توانید برند قرنیز خود و کد قرنیز خود را انتخاب کنید .

نکته پایانی اینکه بر خلاف اینکه برخی از مشتریان فکر می کنند که قرنیز ابزار مهمی نمی باشد و فقط به کیفیت پارکت فکر می کنند باید به آن ها بگوییم که جنس قرنیز هم بسیار مهم است . چون بعد از مدتی امکان دارد تغییر رنگ دهد یا پوست پوست شود . پس سعی کنید قرنیز خود را از جنس خوبی انتخاب کنید تا با این مشکلات روبرو نشوید .

قرنیز پی وی سی PVC

قرنیز پی وی سی همانطور که از اسم آن مشخص است از جنس پی وی سی می باشد .اما امروزه به دلیل بالا بودن قیمت متریال وارداتی و همچنین جنس مواد پی وی سی متاسفانه بعضی از کارخانه ها در تولید قرنیز پی وی سی بیشتر از کربن استفاده می کنند که این امر باعث می شود که قرنیز پی وی سی شکننده باشد . جنس روکش های آن ها هم بسیار مهم است چون برخی از روکش ها بعد از مدتی پوست پوست می شوند .

یکی از پر کاربرد ترین مصارف قرنیز پی وی سی در اماکنی می باشد که در مجاورت آب هستند یا در مناطق شمال کشور یا جنوب کشور که دارای رطوبت می باشند استفاده می شود . به قرنیز پی وی سی در اصطلاح قرنیز ضد آب هم می گویند چون در مقابل آب مقاوم می باشند ولی به دلیل ضخامت کمی که دارند برای نصب پارکت و لمینت مناسب نمی باشند چون فضای خالی بین لمینت و دیوار را پر نمی کنند .

قرنیز پی وی سی در طول 3 متری تولید می شود و ابزار آلات پی وی سی مثل گرده و اسکوتی ونبشی ثابت و… در طول 2.80 تولید می شوند و ضخامت قرنیز پی وی سی 6.7 میل یا در نهایت 7 میل می باشد . محصولات قرنیز پی وی سی ما عبارتند از :

قرنیز آرا پلاست

قرنیز آس پروفیل

قرنیز پرشیا پروفیل

قرنیز کرونوگرین

قرنیز ای جی ای AGE

قرنیز یشیل

شما مشتریان عزیز بعد از انتخاب رنگ قرنیز و اعلام کردن کد قرنیز می توانید از طریق واتس آپ یا تلگرام ثبت سفارش آنلاین قرنیز خود را انجام دهید .

قرنیز ام دی اف MDF

قرنیز ام دی اف از جنس ام دی اف ساخته می شود ولی دارای روکش های پی وی سی می باشد که روکش در قرنیز ام دی اف همان طرح هایی می باشد که شما مشتریان عزیز طرح و رنگ قرنیز ام دی اف خود را انتخاب می کنید .

قرنیز ام دی اف خوشبختانه داخل کشورمان ایران تولید می شود . و خوشحالیم که در تولید قرنیز ام دی اف به خود کفایی رسیده ایم . قرنیز ام دی اف های تولید شده در داخل کشورمان به طول 3.66 می باشند و در ارتفاع 8 میل یا 16 میل و در ارتفاع 7 سانت یا 9 سانت تولید می شوند که قرنیز های ام دی اف ما عبارتند از :

قرنیز آس پروفیل

قرنیز پرشیا پروفیل

قرنیز کرونوگرین

قرنیز AGE

قرنیز یشیل

در سبد محصولات ما قرنیز کرونوگرین موجود می باشد که محصول کشور آلمان می باشد . و جزو قرنیزهای لاکچری موجود در بازار می باشد . که بوط 2.80 متر و ارتفاع 7 سانت یا 9 سانت و ضخامت 8 میل یا 16 میل تولید می شوند . و دلیل اینکه قرنیز کرونو گرین در طول 2.80 تولید می شود این است که از ورق هایگلاس تولید می شود . و طول هر ورق هایگلاس 2.80 متر است و به دلیل بالا بودن کیفیت ورق هایگلاس مطمئنا قرنیز کرونو گرین گران تر از سایر محصولات قرنیز ام دی اف موجود در بازار می باشد . تنها نکته ضعفی که قرنیز ام دی اف دارد این است که اصلا در مقابل آب و رطوبت مقاومت ندارد و سریعا خراب می شوند . پس پیشنهاد میکنیم برای مناطقی که در مجاورت آب و رطوبت قرار دارند به هیچ عنوان از قرنیز ام دی اف استفاده نکنید چون از مقاومت کمی برخوردار است .

خرید قرنیز

با توجه به توضیحات قبلی اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید داشته باشید این مساله است که شما در چه محیطی قصد دارید قرنیز خود را نصب کنید تا با توجه به توضیحاتی که داده شد اقدام به خرید قرنیز ام دی اف یا خرید قرنیز پی وی سی کنید . شما مشتریان عزیز برای خرید قرنیز فقط کافی است که از طریق تلگرام یا واتس آپ با کارشناسان قرنیز ما در ارتباط باشد و خرید قرنیز خود را به صورت آنلاین انجام دهید .

خرید قرنیز از ایرانی دکور به صورت عمده می باشد ولی اگر مشتریان آنلاین ما قصد خرید قرنیز به صورت خورد یا شاخه ای را دارند توجه داشته باشند خرید قرنیز خود را به صورت کارتنی باید انجام دهند . به فرض مثال قرنیز پی وی سی در کارتن های 27 تایی تا 33 تایی بسته بندی می شوند و قرنیز ام دی اف در کارتن های 9 تایی تا 14 تایی بسته بندی می شوند .

خرید قرنیز شما در ایرانی دکور بصورت مستقیم و بی واسطه می باشد . و شما مشتریان عزیز با اطمینان کامل از کیفیت قرنیز انتخابی می توانید اقدام به خرید قرنیز خود کنید و همچنین همکارانی که قصد خرید قرنیز برای دپو را دارند با کارشناسان قرنیز ما در ارتباط باشند و بعد از ارسال اطلاعات همکاری و پر کردن فرم عاملیت فروش اقدام به خرید قرنیز برای دپو را انجام دهند .

محصولات قرنیز ما جهت خرید عبارتند از :

خرید قرنیز آرا پلاست

خرید قرنیز ای جی ای

خرید قرنیز یشیل

خرید قرنیز کرونوگرین

خرید قرنیز پرشیا پروفیل

خرید قرنیز آس پروفیل

فروش قرنیز

فروش قرنیز در مجموعه ما کاملا بی واسطه می باشد و کارشناسان ما آماده ارائه خدمات فروش و مشاوره به شما مشتریان عزیز می باشند فروش قرنیز ام دی اف و قرنیز پی وی سی ایرانی دکور شامل :

فروش قرنیز آرا پلاست

فروش قرنیز ای جی ای

فروش قرنیز یشیل

فروش قرنیز کرونوگرین

فروش قرنیز پرشیا پروفیل

فروش قرنیز آس پروفیل

می باشد .

فروش قرنیز در فروشگاه آنلاین ایرانی دکور از برنامه واتس آپ یا تلگرام امکان پذیر است . شما مشتریان عزیز با تماس با واحد فروش ما می توانید اقدام به خرید قرنیز خود نمایید . تیم ما با داشتن تجربه بالا در زمینه فروش شما را در انتخاب رنگ و مدل قرنیز راهنمایی خواهند کرد و همین مساله انتخاب قرنیز را برای شما مشتریان عزیز آسان تر خواهد کرد

قیمت قرنیز

شما مشتریان عزیز بعد از انتخاب نوع قرنیز و برند قرنیز با ارتباط با واحد قرنیز ما می توانید قیمت برند قرنیز خود را سوال کنید یا اینکه در ابتدا قیمت کل محصولات قرنیز را از ما سوال کنید تا راحت تر قرنیز مناسب با بودجه خود را انتخاب کنید .

مهمترین موضوعی که در قیمت قرنیز تاثیر گذار است ، متریال مصرفی در تولید قرنیز می باشد . پس شما مشتریان عزیز توجه داشته باشید اگر قیمت قرنیز شما اختلاف زیادی با سایر برند های قرنیز دارد در واقع قیمت کمتری دارد به احتمال زیاد از کیفیت پایین تری یرخوردار است ولی باز شما با گرفتن استعلام قیمت قرنیز خود از چندین فروشگاه می توانید اطمینان حاصل کنید که قرنیز خود را به قیمت واقعی خرید می کنید .

در پایان اینکه حتما قیمت قرنیز ما را با سایر فروشگاه ها مقایسه کنید تا از قیمت خوب قرنیز های ما اظمینان حاصل نمایید و بعد از آن در فروشگاه آنلاین ایرانی دکور ثبت سفارش کنید .

قرنیز ارزان

در مورد قرنیز ارزان باید اول به این نکته اشاره کنیم که قرنیز پی وی سی ارزان تر از قیمت قرنیز ام دی اف می باشد و ارزان ترین قیمت ممکن در بازار مربوط به قرنیز پی وی سی می باشد .

اما پیشنهادی که ما به شما مشتریان عزیز داریم این است که زیاد اصرار به خرید قرنیز ارزان نکنید چون گاهی امکان دارد قرنیز ارزانی که خرید می کنید از کیفیت خوبی برخوردار نباشد و بعد از مدتی استفاده از قرنیز با مشکل روبه رو شوید . ولی شما مشتریان عزیز می توانید در سایت ما قرنیز خود را انتخاب کنید و با قیمت ارزان و با کیفیت بالا قرنیز خود را خرید کنید در واقع شما قرنیز را از ما گران نخریده اید .

مثلا برای تولید قرنیز ارزان پی وی سی نیاز است که در هنگام تولید قرنیز در ترکیب پی وی سی و کربن از کربن بیشتری استفاده کرد که در این موقع قرنیز بی کفیتی تولید می شود . در قرنیز ام دی اف هم جنس ام دی اف مصرفی و روکش مصرفی در قیمت قرنیز ام دی اف تاثیر گذار می باشد . مثلا قرنیز ام دی اف تولید شده با ام دی اف ایرانی و روکش ایرانی از سایر محصولات قرنیز ارزان تر است ولی ما به جرات می گوییم که قرنیز های ایرانی علاوه بر قیمت ارزان از کیفیت بالایی هم برخوردار هستند .

امتیاز post
تماس با ایرانی دکور
کاوش
کشیدن